IV Regionalny Rajd Rowerowy – Mykanów 02.06.2012

Promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, poznanie walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych okolicy oraz integracja społeczeństwa to główne cele IV Regionalnego Rajdu Rowerowego – Mykanów 2012, który w tym roku odbył się w dniu 2 czerwca w ramach obchodów 750-lecia istnienia Mykanowa.

Zbiórka uczestników rajdu zaplanowana była na godzinę 9.30 ale już po godzinie 8 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie zjawili się pierwsi miłośnicy dwóch kółek. Wszyscy biorący udział w rajdzie po rejestracji otrzymali okolicznościową plakietkę, folder turystyczny z trasami poprzednich rajdów rowerowych oraz okolicznościowe breloczki, znaczki i długopisy przekazane przez Gminę Mykanów. Minutę przed startem na liście widniało 101 nazwisk uczestników.


O godzinie 10.00 rajd wystartował. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Straży Gminnej z Mykanowa, którzy pilotowali rajd zabezpieczając szczególnie niebezpieczne skrzyżowania i ruchliwe odcinki dróg, natomiast tyły „obstawiali” jak zawsze ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mykanowie, wyposażeni w narzędzia niezbędne do szybkiej i fachowej naprawy każdego roweru. Również w wozie strażackim jechała p. Barbara Stefańska stanowiąca zaplecze medyczne rajdu.
Trasa liczyła 25 km. Z Mykanowa uczestnicy rajdu pojechali przez las w kierunku Starego Cykarzewa, następnie przez Cykarzew Południowy, Przedkocin, Stary Kocin do Nowego Kocina, gdzie przy Domu Ludowym miał miejsce pierwszy odpoczynek, podczas którego uczestnicy otrzymali od organizatorów poczęstunek w postaci pączków i słodkich bułeczek. Dalsza trasa prowadziła przez Rybną, Radostków do Lubojenki – gdzie miał miejsce drugi, dłuższy odpoczynek, ale nie dla strażaków z OSP, którzy mieli pełne ręce roboty, ponieważ awarii rowerów podczas tegorocznego rajdu było wyjątkowo dużo. Ostatni odcinek trasy prowadził z Luboienki przez Okupniki z powrotem do Mykanowa na plac Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie już na grillu skwierczały przyrumienione kiełbaski czekające na głodnych rowerzystów.
Kiedy wszyscy już ochłonęli i się posilili p. Adam Wochal – koordynator i pomysłodawca rajdu – rozpoczął losowanie nagród. Główną nagrodę czyli rower turystyczny ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Mykanowie wylosowała p. Renata Rychlewska z Mykanowa. Ceremonii wręczenia dokonała osobiście p. Krystyna Skoczylas – prezes Banku Spółdzielczego. Nie była to oczywiście jedyna nagroda. Sporo uczestników odjechało z parkingu GOK-u z folderami turystycznymi Starostwa Powiatowego, albumami i mapami Stowarzyszenia „Razem na wyżyny”, koszulkami i czapeczkami Gminy Mykanów, oraz wieloma innymi drobnymi upominkami ufundowanymi i przekazanymi przez w/w instytucje.
Organizatorzy, którzy dołożyli wszelkich starań aby dobrze przygotować i przeprowadzić rajd rowerowy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za wzorowe zdyscyplinowanie i zachowanie porządku na trasie rajdu. Pogoda również dopisała choć było chodno i momentami przeszkadzał czołowy lub boczny wiatr.
Rajd nie mógłby się jednak odbyć gdyby nie życzliwość wielu osób, instytucji i organizacji społecznych.
W tym miejscu składamy więc bardzo serdecznie podziękowania: p. Krystynie Skoczylas – prezes Banku Spółdzielczego w Mykanowie, p. Krzysztofowi Smeli – Wójtowi Gminy Mykanów, strażakom z OSP w Mykanowie, Straży Gminnej w Mykanowie, Starostwu Powiatowemu w Częstochowie, p. Tadeuszowi Szymankowi właścicielowi firmy F.P-H.-U. „GREEN PACK” z Wierzchowiska, p. Mirosławowi Niestrojowi – Zakład Przetwórstwa Mięsnego „MIDEX” z Woli Kiedrzyńskiej, Adamowi i Tomaszowi Tyflom – Piekarnia „Tyf-Pol” s.c. z Cykarzewa Północnego, p. Markowi Białasowi – właścicielowi Zakładu Piekarniczego z Grabowej oraz Firmie Handlowej M. Flis z miejscowości Mykanów
Partnerami projektu, mającymi duży wkład w organizację rajdu było Stowarzyszenie „Razem na wyżyny” oraz Fundacja „Szerokie Horyzonty” z Kruszyny. Patronat honorowy nad rajdem objął p. Krzysztof Smela – Wójt Gminy Mykanów, a patronat medialny już tradycyjnie „Gazeta Częstochowska”. Dziękując raz jeszcze wszystkim sponsorom i partnerom, zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze na V Regionalny Rajd Rowerowy w Mykanowie, który odbędzie się w czerwcu 2013 roku.

GALERIA ZDJĘĆ Z RAJDU:

IV Regionalny Rajd Rowerowy – Mykanów – 02 czerwiec 2012r

Komentarze są wyłączone.