Opis grupy NORDIC WALKING

 

Nordic walking – Najszybciej rozwijająca się forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie bardziej wzmacniają mięśnie całego ciała niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu.
Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie serdecznie zaprasza na marsze Nordic Walking, które odbywają się regularnie co 2 tygodnie. Wszelkich informacji udziela animator kultury Martin Drabek pod numerem telefonu 664 991 475

W 2015 r. odbyło się 5 wspólnych marszów.  Pierwsze warsztaty i marsz nordic walking został zorganizowany w dniu 22 sierpnia na terenie Grabowej. Kolejne odbywały się w: Starym Kocinie (18.09.2015), Nowym Kocine (02 i 17.10.2016), Mykanowie (7.11.2016). Każdy został poprzedzony krótkimi warsztatami dotyczącymi prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking. W 2015 r. warsztaty prowadzili Lidia Opałko – propagator nordic walking z Myszkowa i Michał Zarębski –                Wicemistrz Polski instruktorów w nordic walking i fizjoterapeuta z Częstochowy.

2016 rok

9 stycznia odbył się pierwszy w tym roku warsztat i marsz nordic walking, które poprowadził Michał Zarębski – instruktor nordic walking

30 stycznia o godzinie 15.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie po raz kolejny spotkała się grupa (13 osób) pasjonatów nordic walking, aby w towarzystwie innych osób zadbać o swoją sprawność fizyczną. Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza to marsz nordic walking, który został poprzedzony bardzo ciekawymi ćwiczeniami rozgrzewającymi całe ciało przed marszem. Podobne ćwiczenia realizowane były na trasie marszu. Wywoływały one dużo radości i śmiechu wśród uczestników. Marsz został zakończony ćwiczeniami rozciągająco – rozluźniającymi. Tą część poprowadził Konrad Strzelecki – instruktor nordic walking z Częstochowy. Druga część, to spotkanie dotyczące dalszej organizacji i rozwoju grupy pasjonatów nordic walking. Podczas tej części uczestnicy rozmawiali o potrzebach i rozwoju grupy oraz organizacji kolejnych marszów. Uczestnicy powołali Klub Nordic Walking przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie oraz ustalili stałe terminy marszów/spotkań, które w miesiącach lutym i marcu odbywać się będą w I i III sobotę miesiąca o godzinie 15.00. Ustalono też, że będą one organizowane w różnych częściach gminy i tak najbliższe odbędą się:

  • 6 luty – marsz polnymi i leśnymi dróżkami Mykanowa, po marszu spotkanie organizacyjne w GOKiS-e (zbiórka przed GOKiS-em)
  • 20 luty – marsz leśnymi dróżkami Nowego Kocina (zbiórka przed Domem Ludowym w Nowym Kocinie)
  • 5 marzec –  marsz leśnymi dróżkami Nowego Kocina (zbiórka przed Domem Ludowym w Nowym Kocinie)
  • 19 marzec –  marsz leśnymi dróżkami Starego Kocina i Lemańska, po marszu spotkanie organizacyjne dotyczące dalszej aktywności Klubu (zbiórka przed remizą OSP w Starym Kocinie)

Grupa zastanawia się też nad organizacją wyjazdowych marszów nordic walking.

Od 30 stycznia opiekunem Klubu jest Krzysztof Polewski. Kontakt – tel: 34/328 80 37 lub 602 465 021, e-mail: k.polewski@gmail.com

06.02.2016 r. po raz III w tym roku odbyły się warsztaty i marsz nordic walking, w których wzięło udział 11 osób a poprowadził je Michał Zarębski. Droga marszu rozpoczęła się rozgrzewką przed GOKiS-em, a następnie biegła obok nowego osiedla w Mykanowie  w stronę lasu, dalej obok wiatraków, pod którymi odbyły się kolejne ćwiczenia. Spod wiatraków drogą polna dotarliśmy do ulicy Kościuszki, którą wróciliśmy pod budynek GOKiS-u. Podczas całego marszu trwały warsztaty poprawiające poprawność chodzenia przy wykorzysta kijków. Po ćwiczeniach rozluźniająco – uspakających udaliśmy się na kawę/herbatę i ciastko do ośrodka, gdzie osoby chętne wypełniły deklaracje przystąpienia do Klubu Nordic Walking.

Zapraszamy pasjonatów nordic walking oraz osoby chcące poprawić swoja sprawność fizyczną do przystąpienia do Klubu Nordic Walking w Mykanowie. Poniżej link do deklaracji członkowskiej, którą można wysłać internetowo na adres: k.polewski@gmail.com lub osobiście dostarczyć do GOKiS-u.

Deklaracja członkowska (*.docx)