„MegaMatma uczy w bibliotece”

 W naszej bibliotece można korzystać bezpłatnie z portalu edukacyjnego megamatma.pl

MegaMatma.pl to wiedza z matematyki przydatna na każdym poziomie nauczania: zawiera obszerne opracowania wszystkich tematów, jakie są omawiane w szkole, zadania wraz z wyjaśnieniem – krok po kroku – jak otrzymać prawidłowe rozwiązanie, a także zestawy wzorów i klasówki. MegaMatma to przede wszystkim pomoc w codziennej nauce – można dzięki niej nadrobić zaległości, lepiej przygotować się do sprawdzianu i wreszcie zrozumieć, a także polubić matematykę. Bezpłatna nauka w bibliotece może być też alternatywą dla płatnych korepetycji.

Treści zamieszczone w serwisie odpowiadają nowej podstawie programowej (z rozszerzeniem), są tworzone przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych, a recenzowane w całości – pod kątem dydaktycznym i merytorycznym – przez rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molędę.

 

 

MegaMatma dostępna na bibliotecznych komputerach to możliwość rozwiązywania testów, klasówek, arkuszy gimnazjalnych i maturalnych on-line, powtarzania materiału teoretycznego na bieżąco i uzupełniania zaległości z lat poprzednich, przypomnienia wzorów i definicji.

MegaMatma jest dla każdego, kto ma problem z matematyką
lub chce poszerzyć wiedzę z tego przedmiotu:

 – dla uczniów szkół: podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,

 – dla studentów różnych kierunków,

 – dla rodziców i opiekunów, którzy chcą pomóc swoim podopiecznym w nauce,

 – dla maturzystów, także osób dorosłych, którzy przygotowują się do matury,

 – dla nauczycieli matematyki, fizyki, chemii i informatyki.

 

Bezpłatny dostęp do e-zasobów matematycznych w naszej bibliotece jest możliwy do 31 marca 2015 r.

 

Dodaj komentarz