Dom kultury +

Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie wraz z mieszkańcami Starego i Nowego Kocina od maja do listopada 2013 r. realizował  projekt “Gdzie drzemie siła rozwoju Starego i Nowego Kocina”.

W ramach tego projektu, od 7 do 14 lipca, mieszkańcy obu miejscowości indywidualnie lub grupowo (OSP, ZMW, grupy nieformalne) zgłaszali pomysły na działania społeczno -kulturalne, które odpowiadały na potrzeby mieszkańców.  20 lipca w Domu Ludowym w Kocinie Nowym odbył się koncert zespołów i solistów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Podczas tego wydarzenia artystycznego mieszkańcy Starego i Nowego Kocina zdecydowali, które ze zgłoszonych pomysłów dostały dofinansowanie.

Od września do listopada 2013 r. realizowane były 4 wybrane inicjatywy: 1. „Aktywna mama, aktywne dziecko”; 2. „Trasa rowerowo – edukacyjna kocińską krainą”; 3. „Konkurs talentów Starego i Nowego Kocina”; 4. „ Publikacja dotycząca izby regionu”. W trakcie realizacji projektu odbywały się warsztaty edukacyjne, spotkania ze specjalistami (dietetykiem i psychologiem), miał miejsce rajd rowerowy, wytyczono i oznakowano trasę rowerowo-edukacyjną oraz wydano promujący ją folder, odbyły się spotkania dotyczące życia dawnej wsi, a także opracowano i wydano publikację dotyczącą izby regionu. Projekt zakończył się dwudniowym podsumowaniem: pierwszy dzień poświęcony był seminarium pt.”Wzmocnienie tożsamości Kocińskiej Krainy”, drugiego dnia odbył się „Konkurs Talentów Starego i Nowego Kocina”, w którym mieszkańcy prezentowali swe umiejętności gry na instrumentach, śpiewu i tańca nowoczesnego oraz dekorowania ciast.

Do pobraniaFolder „Trasa rowerowo – edukacyjna Kocińską Krainą”
Publikacja dotycząca izby regionu:

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach programu “Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013″.