BIM

Biuletyn Informacyjny Gminy Mykanów

Biuletyn Informacyjny Mykanowa jest to miesięcznik ukazujący się od 1991 roku, wydawany przez Radę Gminy Mykanów. Pierwsze egzemplarze powstały przy pomocy maszyny do pisania a rysunki wykonywali ręcznie plastycy.  Na początku szata graficzna pisma była czarno – biała. Aby pismo stało się atrakcyjniejsze dla czytelnika, w kwietniu 2006 roku BIM został wydany z nową, kolorową okładką, która znacznie uatrakcyjniła wygląd Biuletynu. Obecnie pismo składane jest komputerowo. Redaguje je kolegium składające się z przedstawicieli społeczności lokalnej (liderów społecznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, mieszkańców gminy), pracowników Urzędu Gminy  i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury. Zapraszamy mieszkańców do włączenia się w prace kolegium redakcyjnego.
Miesięcznik ze względu na zawartą tematykę adresowany jest głównie do mieszkańców gminy Mykanów. Zawiera informacje z życia gminy. Relacjonuje wydarzenia gospodarcze, kulturalne, szkolne, prezentuje wywiady, publicystykę, zagadnienia o tematyce rolniczej, kronikę policyjną. Obok stałych działów zawiera także reklamę i rozrywkę. Od roku 1998 egzemplarze BIM archiwizowane są w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie oraz Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Biuletyn rozprowadzany jest w szkołach oraz sklepach na terenie całej gminy – w sumie 48 punktów kolportażu. BIM drukowany jest w 1000 egzemplarzach. Miesięczny koszt druku pisma wynosi wraz z kolportażem 1200,00 zł.
Kontakt: bim@gokis.lk-studio.pl

Numery archiwalne:

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Rok 2011

Rok 2010

lutulutulutulutulutulutulutulutustyczen
.

.

Starsze numery BIM-u dostępne są w GOK w Mykanowie.

.

3 myśli nt. „BIM

Dodaj komentarz