Barwy historii – warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych z terenu LGD „Razem na wyżyny”

Gminny Ośrodek Kultury realizuje projekt pt. „Barwy historii” – organizacja warsztatów edukacyjno-artystycznych dla młodzieży i dorosłych z terenu LGD „Razem na wyżyny”.

Uczestnikami projektu jest 12 osób (młodzież i dorośli) z terenu naszego LGD. W lipcu i sierpniu odbywały się warsztaty artystyczne, z zakresu różnych technik malarskich.

IMG_2155

Kolejnym elementem projektu będą plenery malarskie na terenie miejscowości: Skrzydlów, Mokra i Borowno. Podczas plenerów uczestnicy nie tylko będą mogli szlifować nabyte w trakcie warsztatów umiejętności, ale także wysłuchają wykładów dot. historii danych miejsc oraz wezmą udział w konkursie literackim pt. „Legendy niedokończone”. W październiku odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej, na którym można będzie podziwiać prace osób biorących udział w projekcie. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie!

Regulamin konkursu literackiego

_________________________________________________________________

Tych którzy lubią i tych którzy jeszcze nie wiedzą, że lubią malować, a także tych, którzy chcieliby sprawdzić czy to coś dla nich, zapraszamy do udziału w warsztatach artystycznych.

plakat barwy10ba

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych mieszkających na terenie gmin: Dąbrowa Zielona, Kłomnice, Kruszyna, Miedźno, Mykanów, Rędziny, należących do Lokalnej Grupy Działania „Razem na wyżyny”!

W ramach projektu uczestnicy zapoznają się z wybranymi technikami malarskimi (m. in.  olej, pastel, tempera, akwarela), a następnie wezmą udział w trzech jednodniowych plenerach malarskich na terenie LGD „Razem na wyżyny”

Udział w projekcie jest bezpłatny!
Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały oraz transport podczas plenerów (z miejscowości Mykanów)

Więcej informacji i zapisy:

Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie, tel. 34 3740042
Koordynator projektu: Sylwia Kwiecień, tel. 516 052 569

e-mail: gok@gokis.lk-studio.pl

Projekt realizowany jest w ramach operacji: „Barwy historii” – organizacja warsztatów edukacyjno-artystycznych dla młodzieży i dorosłych z terenu LGD „Razem na wyżyny”.

loga pasek lgd

Projekt współfinansowany jest  ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – „Małe projekty” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dodaj komentarz