Jarmark pasji i aktywności mieszkańców gminy Mykanów

Jarmark pasji i aktywności mieszkańców gminy Mykanów, już za nami. Mimo niesprzyjającej początkowo aury, odwiedziło nas wielu mieszkańców naszej gminy oraz gości z regionu.

A co się wydarzyło? Na stoiskach pasjonatów można było podziwiać wystawy zdjęć, prac przygotowanych podczas warsztatów rękodzieła, eksponatów historycznych, czy trofeów myśliwskich. Były zabytkowe pojazdy (m.in. wóz strażacki z początku XX wieku), motocykle z kolekcji Stajnia Polskich Jednośladów z okresu PRL p. Jana Ferenca, stoiska partnerów, piaskownica i liczne atrakcje dla dzieci. Na scenie wystąpili: grupa teatralna „Jak się patrzy” z przedstawieniem pt. Jarzynki babci Balbinki, Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Borowianki”, zespół z Grabowej, Kapela „Rybnianie”, KTT Zorba, soliści Studia Piosenki, gitarzyści pod kierunkiem instruktora Marka Zyskowskiego, Jacek Miernikiewicz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów oraz Mażoretki „Presto”. Gwiazdą wieczoru był Marcin Wyrostek z zespołem.

Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie targowiska w Mykanowie. W niedzielę także rozpoczęła się kampania społeczna „Każdy może pomóc”, której celem jest zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację trójki dzieci z terenu naszej gminy. Obecny stan środków na koncie kampanii to 2260 zł. Apelujemy o dalsze wpłaty!

DSC_0079Fotorelacja z Jarmarku otwiera się po kliknięciu na powyższe zdjęcie

Dwudniowy Jarmark, który odbył się 23 i 24 września na targowisku w Mykanowie był elementem projektu „Pasjonada – Jarmark pasji i aktywności mieszkańców gminy Mykanów”. W trakcie jego realizacji nawiązaliśmy współpracę ze wspaniałymi pasjonatami, którzy mieszkają na terenie naszej gminy. Osoby te, skupione w kilku grupach zainteresowań aktywnie współtworzyły projekt, poprzez organizację warsztatów, spotkań i wydarzeń kulturalnych. Podsumowaniem projektu, a zarazem prezentacją pasji i aktywności zarówno grup jak i indywidualnych pasjonatów była impreza współorganizowana przez GOK, Gminę Mykanów, GOPS Mykanów, Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, Spółdzielnię Socjalną „Pakt”, Towarzystwo Pozytywnej Edukacji, oraz ZMW.

Komentarze są wyłączone.