Jarmark pasji i aktywności mieszkańców gminy Mykanów

Już w najbliższy weekend 23-24 sierpnia odbędzie się dwudniowe, plenerowe wydarzenie podsumowujące pracę grup pasjonatów w ramach projektu „Pasjonada – Jarmark pasji i aktywności mieszkańców gminy Mykanów”.

plakat JARMARK

W programie :

Rozgrywki sportowe (piłka nożna, piłka plażowa, dart), festiwal sportów siłowych

Stoiska pasjonatów, na których każda z grup zaprezentuje swoją pasję, będzie można m.in. wziąć udział w konkursach, zrobić sobie śmieszne zdjęcie, obejrzeć wystawy, zagrać w grę planszową, skosztować potraw regionalnych, zakupić miód i przedmioty ozdobne, wziąć udział w zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży.

Występy na scenie: przedstawienie teatralne pt. Jarzynki Babci Balbinki, soliści Studia Piosenki wraz z gitarzystami, Kapela Rybnianie, zespół śpiewaczo-obrzędowy Borowianki, zespół z Grabowej, KTT ZORBA, Jacek Miernikiewicz, gwiazda wieczoru: Marcin Wyrostek z zespołem.

Uroczyste otwarcie i poświęcenie targowiska, stoiska handlowe.

Kącik dla dzieci, a w nim: duża piaskownica, suchy basen z piłeczkami, malowanie twarzy, zabawy z animatorami ze Spółdzielni Socjalnej PAKT, konkursy, stoisko kanapkowe.

Podczas Jarmarku rusza kampania społeczna „Każdy może pomóc”, w ramach której uruchomione zostanie konto bankowe na które można będzie wpłacać datki na leczenie i rehabilitację trójki niepełnosprawnych dzieci z terenu gminy Mykanów. Klub wolontariatu będzie także kontynuował akcję zbiórki zakrętek „Odkręć się na innych” – plastikowe zakrętki będą zbierane podczas imprezy do oznaczonych pudełek.

W sobotę (Dzień sportowy ) startujemy o godz. 9.00; w niedzielę (Jarmark) – o godz. 14.30.

Miejsce wydarzeń: Orlik i targowisko w Mykanowie.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.