IX Powiatowy Konkurs o Świętym Janie Pawle II

konkursjpgW dnia 15.05. 2014 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie był organizatorem IX Powiatowego Konkursu o Świętym Janie Pawle II, który odbył się po raz trzeci w Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie. Do konkursu zgłosiło się 16 szkół z powiatu częstochowskiego. Nad właściwym przebiegiem czuwało jury w składzie: redaktor Radia ”FIAT” p. Małgorzata Wróblewska-Borek, ks. Szymon Stępniak prefekt Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, p. Tomasz Organa dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mykanowie i p. Karolina Dziubińska nauczyciel Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Borownie.

Konkurs zaczęto od przytoczenia następujących słów Świętego Jana Pawła II, które Ojciec Święty kierował do młodzieży : „Chociaż nie jestem wśród was na co dzień, jak bywało przez tyle lat dawniej- to przecież noszę w sercu wielką troskę. Wielką ogromną troskę. Jest to, moi drodzy, troska o was. Właśnie dlatego, że od was zależy jutrzejszy dzień.”

Po oficjalnym powitaniu błogosławieństwa wszystkim uczestnikom udzielił Arcybiskup Metropolita Częstochowski ks. Wacław Depo. Później odbyły się wieloetapowe rozgrywki wszystkich uczniów, najpierw na etapie indywidualnym, następnie drużynowym. Do trzeciego etapu weszło jedynie 8 najlepiej przygotowanych drużyn.

Po emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 5 w Częstochowie w składzie: Łukasz Kowalik, Michał Miechowski, Patryk Zyzik, przygotowanych przez p. Annę Urbaniak. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 14 w Częstochowie, tj.: Przemysław Buczkowski, Michał Pęciak i Mateusz Piotrowski, którzy przygotowani byli przez ks. Jacka Szczecinę. Z trzeciego miejsca cieszyli się uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Borownie, w szczególności: Klaudia Worwąg, Cyprian Szwejda, Kornelia Chmielarz. W przygotowaniach do konkursu pomagał im ks. Tomasz Błaszczyk.

Najlepszy indywidualny wynik uzyskali: Przemysław Buczkowski i Mateusz Piotrowski- uczniowie Gimnazjum nr 14, a także Piotr Kołodziejczyk z Gimnazjum nr 12 i Łukasz Kowalik z Gimnazjum nr 5.

Uczniowie zostali obdarowani książkami, biletami do kina i kartami podarunkowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a wybrani goście podziękowania z ceramiki wykonane przez uczniów Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie.

Na zakończenie wręczono także podziękowania opiekunom i uczniom I Powiatowego Konkursu Plastycznego poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II.

Szczególnym punktem programu było wystąpienie Dyrektora Światowych Dni Młodzieży
ks. Grzegorza Suchodolskiego, który opowiadał zgromadzonym o spotkaniach młodzieży z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Przedstawił także nieoficjalny program obchodów Światowych Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem, które odbędą 2016 r. w Krakowie. Zachęcał do zaangażowania się w akcje promujące ww . wydarzenie.

Na uwagę zasługuje także występ artystyczny uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego
z Borowna i Cykarzewa, którzy przy akompaniamencie p. Krzysztofa Rogozika zaprezentowali poezję śpiewaną. Konkurs zamknął ks. Proboszcz Piotr Krzemiński, który powierzył wszystkich zebranych opiece Świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzone chwile, sponsorom za wsparcie medialne i finansowe , Dyrektorowi Muzeum monet i medali Jana Pawła II p. Krzysztofowi Witkowskiemu za gościnę. Zapraszamy do współpracy w przyszłym roku.

Komentarze są wyłączone.