Borowno Lan Party 2014 i „Technologia przyjazna środowisku” – relacja z wydarzeń

 
W okresie ferii zimowych, Koło Związku Młodzieży Wiejskiej w Borownie we współpracy z kolegami z Koła w Mykanowie, zorganizowało ósmą już edycję turnieju gier video o nazwie „Borowno Lan Party”.
W trzy popularne tytuły gier na konsolach i komputerach PC rywalizowało łącznie ponad 150 uczestników z całej Polski a miejsce rozgrywek odwiedziło ponad 200 osób.
Wydarzeniu towarzyszył po raz piąty konkurs pt. „Ogólnopolska kampania recyklingu komputerów – Technologia przyjazna środowisku”.
Turniej BLP, przeprowadzono z jeszcze większym rozmachem niż miało to miejsce dotychczas w Borownie.
W tym celu, zgromadzono około 40 komputerów i kilka konsol oraz telewizorów. Zapewniono także szybkie łącze internetowe, które udostępniła nieodpłatnie firma Alfanet24.
Zmagania e-sportowe, odbywały się w przyjaznej i miłej atmosferze oraz przebiegły bez większych problemów technicznych. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy rozgrywki w obecnie bardzo popularną grę: League of Legends.
O fenomenie tej gry świadczą chociażby takie fakty jak to że została ona uznana w USA za pełnoprawny sport oraz rozgrywki najlepszych oglądają miliony ludzi. W tym roku Finały Światowe największej imprezy w świecie e-sportu „Intel Extreme Masters”, na których LoL jest grą dominującą, odbędą się w Katowicach a Spodek wypełni się po raz kolejny po brzegi fanami gier.

 

Uczestnikami turniejów w Borownie byli w dużej mierze mieszkańcy powiatu częstochowskiego. Nie zabrakło także graczy z odległych miast w całej Polsce, jako że turniej miał zasięg ogólnopolski.
Rozgrywki w League of Legends miały charakter lokalny w związku z czym wśród laureatów mieliśmy mieszkańców Gminy Mykanów .

 

Zwycięzcami poszczególnych turniejów byli:

 

Pro Evolution Soccer 2013
I miejsce – Kamil „Kruszan” Hruszka
II miejsce – Patryk „Góral” Górski
III miejsce – Marcin „mar27cin09” Surma
League of Legends
I miejsce – Firmowe Liandry
II miejsce – Immortale5
III miejsce – Genius Factory
Counter Strike 1.6
I miejsce – Chakierzy
II miejsce – WIDZIMY TO INNIEJ
III miejsce – superclan

 

Najlepsi, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, którymi był głównie sprzęt gamingowy.

 

Sponsorami nagród byli: Gmina Mykanów, HyperX, Kaspersky Lab Polska, Cybertronik.pl

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Mykanów – Krzysztof Smela.

 

Olbrzymie podziękowania kierujemy do Partnerów, bez których event by się nie odbył:

 

Dyrekcji i pracowników ZSP w Borownie
Dyrektora i pracowników GOK w Mykanowie
Dyrektora Śl. OR ARiMR – Stanisława Gmitruka
firmy alfanet24.pl
sklepu internetowego: best-play.pl

 

Film oraz pełna galeria zdjęć z wydarzenia jest dostępna na profilu fb eventu: www.facebook.com/BorownoLanParty
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zapraszamy na kolejny turniej gier video organizowanym przez Związek Młodzieży Wiejskiej.

 

„Ogólnopolska kampania recyklingu komputerów – Technologia przyjazna środowisku”

 

Kampania recyklingu komputerów odbyła się już po raz piąty, a towarzyszyła turniejowi gier video o nazwie „Borowno Lan Party”. Korzystając z faktu iż to właśnie gry komputerowe/konsolowe przyciągają młodzież z całej Polski i może ona zmagać się w kilka rodzajach gier video, organizatorzy chcieli podnieść świadomość tej właśnie grupy (mającej na co dzień kontakt i styczność z różnorakimi urządzeniami) na temat odpowiedniego gospodarowania elektro-śmieciami.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i realizował je Związek Młodzieży Wiejskiej.
Składało się z dwóch części: prelekcji na temat ekologii w kontekście elektro-śmieci, obowiązujących przepisów, zasad recyklingu, niebezpiecznych substancji zawartych w elektro-śmieciach i gospodarowania nimi, oraz z części konkursowej – przebiegającej w dwóch etapach. Zawodnicy mieli za zadanie wypełnić test składający się z 30 pytań, a następnie przystępowali do części praktycznej – dziesięciu zadań odnoszących się do częściowo rozmontowanego sprzętu komputerowego, zgromadzonego w sali.
Gośćmi kampanii byli: Dyrektor Śl. OR ARiMR w Częstochowie – Stanisław Gmitruk, Wójt Gminy Mykanów – Krzysztof Smela, oraz Dyrektor Szkoły w Borownie – Artur Rybaniec.
Organizatorem całego przedsięwzięcia był Związek Młodzieży Wiejskiej.
W Kampanii uczestniczyło ponad 40 młodych osób z całej Polski a zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali:

 

I miejsce – Kamil Kokoszka z Gliwic
II miejsce – Arkadiusz Piński z Częstochowy
III miejsce – Daniel Łapa z Topolowa
IV miejsce – Marcel Gawron z Borowna
V miejsce – Cyprian Szwejda z Borowna
VI miejsce – Kamil Osuchowski z Wierzchowiska

 

Przewodniczącym jury była Pani Ewelina Sapała – inspektor w Wydziale Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

 

Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Komentarze są wyłączone.