Sukcesy wokalistów Studia Piosenki

 

Kończący rok 2013 jesienny sezon konkursów wokalnych był dla młodych talentów naszej gminy rewelacyjny. Po pracy związanej z doborem repertuaru i ciężką pracą nad nim podopieczni Studia Piosenki działającego przy Gminny Ośrodku Kultury ruszyli w trasę próbując swych sił na tle młodzieży nie tylko z powiatu, województwa ale i całej Polski.

 studio

Już w październiku odbył się w Częstochowie Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej „A las szumi a las śpiewa” w którym najmłodsze solistki Studia Piosenki Nadia Gołda (lat 6)i Julia Niemczyk (lat 9) zdobyły odpowiednio II i III pozycje. Jeszcze w październiku starsza młodzież brała udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Złota polska jesień” w Katowicach pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Po bardzo trudnych eliminacjach i półfinałach do finału dotarł Adam Sikorski i wywalczył bardzo dobre V miejsce.

W listopadzie soliści i instruktor Jan Głowacki musieli wykazać się dużą kondycją by podołać wokalnie i logistycznie udziałowi w kilku bardzo ważnych i niezwykle zbliżonych do siebie terminowo konkursach i festiwalach.

Nasza młodzież udowodniła że jest nieprawdopodobnie utalentowana i konsekwentnie wykonuje założone sobie plany. I tak w IX Powiatowym Przeglądzie Wokalistów który odbył się w Częstochowskiej Sali „Politechnik” pośród ponad 120 wykonawców w swoich kategoriach II miejsce zdobyła Aleksandra Gołda i Julia Niemczyk , III miejsce wywalczył niezawodny Adam Sikorski, a wyróżnienie Nadia Gołda. Kolejnym trudniejszym stopniem w występach naszych podopiecznych był udział w Międzywojewódzkim Konkursie Młodych Solistów i Wykonawców „Interpretacje Boronów 2013” Tam bezkonkurencyjna była Aleksandra Gołda zdobywając I miejsce i Julia Niemczyk plasując się na II pozycji. Aleksandra Gołda wygrała również bezapelacyjnie I miejsce na Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Śpiewobranie” którego finał po trudnych eliminacjiach odbył się w częstochowskich salach Ośrodka Kultury Gaude Mater. Wszystkie te osiągnięcia były jednak przedsmakiem ogromnego sukcesu naszych solistek na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Przeboje mamy i taty” w Sieradzu, na którym przewodniczącym Jury był znakomity artysta Janusz Radek, który zachwycił się talentem naszych młodych artystek. Sukcesu tego dokonały Agata Geisler która ten konkurs wygrała zdobywając I miejsce w swojej kategorii, natomiast drugie miejsce wywalczyła obsypana już wcześniej nagrodami Aleksandra Gołda. Największą jednak radością dla instruktora jest fakt że moi podopieczni odnoszą sukcesy w różnych kategoriach, i nasza młodzież prawdziwy przekrój wiekowy. Obecnie starsza część podopiecznych będzie miała możliwość współpracy ze znakomitym muzykiem i liderem zespołu Budka Suflera Romanem Lipko, do czego pilnie się przygotowujemy. Wszystkich chętnych i utalentowanych młodych ludzi, którzy chcieliby pójść w ślady utytułowanych koleżanek i kolegów zapraszamy na nasze zajęcia w środy od godziny 16 do 20 tej. Może i o Was już niedługo będziemy mieli przyjemność rozpisywać się w Bimie. Zapraszamy

 

 

Komentarze są wyłączone.