„Młodzież myśli, współpracuje, działa”

Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie we współpracy z młodzieżą z Radostkowa we wrześniu 2012 r. złożył wniosek o dofinansowanie projektu „Młodzież myśli, współpracuje, działa” do programu „Równać Szanse” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Do konkursu zostało złożonych 514 wniosków , z czego pozytywnie rozpatrzono 117 (w woj. śląskim 7) w tym nasz.

Projekt „Młodzież myśli, współpracuje, działa” kierowany jest do osób w wieku 16-19 lat i będzie realizowany w Radostkowie od stycznia do lipca 2013r.

Celem projektu jest zdobycie przez młodzież wiedzy i umiejętności dotyczących diagnozowania potrzeb i problemów lokalnej społeczności, wystąpień publicznych oraz funkcjonowania w życiu społecznym sołectwa. Umożliwią to warsztaty dotyczące kreatywności, autoprezentacji, komunikacji społecznej i przygotowania prezentacji multimedialnych. Ponadto młodzież pod okiem opiekunów przeprowadzi badania lokalnej społeczności za pomocą fotoeseju, przygotuje wystawę fotograficzną, bloga miejscowości, kampanię społeczną i spotkanie mieszkańców, a także zaprezentuje projekt i jego rezultaty na sesji Rady Gminy Mykanów.

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny!!!
Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do projektu prosimy o wypełnienie: karty zgłoszeń
i odesłanie jej na adres: radostkow.rs2013@wp.pl

Termin zgłoszeń upływa 21 stycznia 2013 r.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 26 stycznia (sobota) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Radostkowie.

 

Komentarze są wyłączone.