Mykanów Can Dance!

W dniach od 9 do 11 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie odbyły się warsztaty z hip-hopu. Prowadził je Marcin Rajkowski, który jest instruktorem i zarazem właścicielem Studia Tańca HIT THE FLOOR. Warsztaty przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze, a ich celem była nauka tańca w stylu hip-hop.
Dzień pierwszy : Lyrical Hip- Hop
Po wyczerpującej rozgrzewce nadszedł czas na taniec.Ten styl jest dość prostym, i wolnym stylem. Tańczy się go do utworów, w których słychać wyraźne uderzenia muzyki.
Dzień drugi: Cramp
W porównaniu do Lirycal ten styl jest naprawdę szybki. Rozgrzewka
i do roboty! Chociaż minął dopiero jeden dzień każdy był już wykończony. Nie jest to zbyt „przyjazny” styl, choć wolimy nie wyjaśniać dlaczego:). Pan Marcin opowiadał, że Afroamerykanie tańcząc crampa potrafią z gniewu rozdzierać ubranie. Po nakręceniu filmików poszliśmy do domu. Filmiki można obejrzeć na facebook’u.
Dzień trzeci: house i locking
To dwa najszybsze style, które były na zajęciach. House to styl, który tańczy się do szybkiej, ‚sielankowej’ muzyki. Locking to zdecydowanie najtrudniejszy i najszybszy styl. Nikt nie nadążał za tempem lecz wszyscy byli zadowoleni. To były naprawdę udane zajęcia i nikt się nie nudził. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji aby to powtórzyć.

Opracowały: Alicja Mizeracka z pomocą Kingi Srokosz

Film z warsztatów

Komentarze są wyłączone.