6 edycja turnieju gier video Electronic Games Party

W dniach 4-5 lutego odbyła się 6 edycja turnieju gier video Electronic Games Party. Dwudniowa impreza w Kłomnicach była wielkim świętem graczy z całej Polski. Przyciągnęła do hali sportowej ponad 1000 osób (około 600 z nich to zawodnicy biorący udział w turniejach)! W sumie odbyło się osiem oficjalnych turniejów oraz konkurs na temat recyklingu sprzętu komputerowego. Organizatorem wydarzenia był Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach. Około 40 młodych osób z kół ZMW w Borownie oraz Zawadzie spędziło niemalże tydzień czasu na Hali Sportowej celem przygotowania oraz przeprowadzenia rozgrywek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kłomnice – Adam Zając oraz Wójt Gminy Mykanów – Krzysztof Smela.

Spore emocje towarzyszyły turniejowi Counter Strike 1,6 5on5. W tym największym turnieju lanowym w Polsce wzięły udział 32 drużyny – 160 osób plus gracze rezerwowi i managerowie. Przyjechała cała czołówka polskiej sceny CS’a, w tym najlepsza drużyna świata ESC Gaming. Pojawiły się także inne czołowe drużyny polskiej sceny, takie jak: Gameburg Team, Universal Soldiers czy BenQ.DELTA. W rozgrywkach tych wzięła udział także drużyna z Kłomnic, która awansowała do niedzielnych rozgrywek co można uznać za sukces z racji znalezienia się w gronie 16 najlepszych drużyn w kraju. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, ale niestety po raz kolejny nikomu nie udało się wydrzeć pozycji najlepszej drużyny w Polsce teamowi ESC Gaming.
W pozostałych turniejach także nie zabrakło emocji. Zażarta rywalizacja trwała w dwóch grach konsolowych, traktujących o piłce nożnej. Pierwszego dnia zmierzyło się 140 graczy w turnieju Pro Evolution Soccer 2012, a w niedzielę 100 osób walczyło o laury w turnieju FIFA 2012. Nie obyło się bez niespodzianek, ponieważ mimo uczestnictwa w turniejach tych najlepszych w kraju, turniej PESa wygrał Sobi, FIFy natomiast Dazidek – zawodnicy nie typowani na zwycięzców.
Na konsolach starli się także wojownicy w turnieju Tekken 6. Turniej rozegrany został w niedzielę 5 lutego i wystartował o godzinie 9. Wzięło w nim udział około 30 osób. Gracze do dyspozycji mieli 8 konsol PlayStation 3. Zwyciężył Jakub Tokarczyk – srebrny medalista World Cyber Games Polska 2011.
Sporo emocji, szczególnie w finale, było w turnieju Starcraft II. Końcówka rozgrywek była bardzo dramatyczna i pomimo wyrównanej walki faworyt Dominik „Slider” Rogacki musiał uznać wyższość Roberta „Sodona” Mazurka.
W pierwszym w tym roku w Polsce turnieju Call of Duty Modern Warfare 5on5 wzięło udział 16 ekip (80 osób) z całej Polski. Pula nagród wyniosła ponad 6 tysięcy złotych. Trudne, jednak zasłużone zwycięstwo powędrowało do pretendentów do wygranej, drużyny Clan Poland.
W konkursie wiedzy nt. recyclingu sprzętu komputerowego zwyciężył mieszkaniec gminy Mykanów – Kamil Osychowski. Wzięło w nim udział około 40 osób natomiast cenne nagrody rzeczowe dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Katowicach otrzymało 6 najlepszych uczestników.
Z całą pewnością zmienił się poziom estetyki i widowiskowości EGP co widać chociażby na zdjęciach z wydarzenia dostępnych na stronie internetowej turnieju: www.egp.com.pl. W tym roku wszystko zostało zrealizowane w niemalże 100 proc. Podczas turnieju prowadzone były relacje video on-line, które obejrzało przez internet kilka tysięcy widzów. Najlepsi komentatorzy relacjonowali mecze z rozgrywek w StarCrafta II, Call of Duty oraz Counter Strike poprzez telewizję internetową CyberTV i Headshot Media. Z tego co wiemy, internetowe relacje na żywo obejrzało kilka tysięcy osób.
Oprócz niewielkich obsuwek czasowych nie było większych problemów logistycznych. Wszystkie zwycięskie drużyny z całą pewnością były zadowolone z racji dużego profesjonalizmu przygotowania rozgrywek jak również z nagród, jako że całkowita ich pula oscylowała w granicach 35 000 zł.
W tegorocznej imprezie dopisali sponsorzy. Bardzo dużego wsparcia dla tej inicjatywy młodzieżowej udzielił nam GOK w Kłomnicach, będący współorganizatorem wydarzenia. Sponsorami nagród były następujące firmy: Kingston Technology, 1shot1kill.pl, Kaspersky, Surfmat, Media-Tech, Centrum Nauki i Biznesu Żak, BestPlay, Cyberartee.com, Enermax, Evita – Tomasz Drab, oraz Patriot Memory. Serdeczne podziękowania kierujemy do całego personelu ZS w Kłomnicach na czele z panią dyrektor Barbarą Kanoniak za zaangażowanie w organizację oraz udostępnienie niemalże całego obiektu wraz z wyposażeniem. Dziękujemy ponadto dyrektorowi ZSP w Borownie – panu Arturowi Rybańcowi oraz dyrektorowi GOK w Mykanowie – panu Krzysztofowi Polewskiemu za wypożyczenie sprzętu na potrzeby przeprowadzenia Turnieju.
W najbliższym czasie planujemy zorganizować turniej w Counter-Strike’a 1.6 wyłącznie dla mieszkańców gminy Mykanów oraz Kłomnice, na który już teraz zapraszamy. Turniej odbywa się rokrocznie w szkole w Borownie i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. O szczegółach będziemy informować na plakatach, które przygotujemy w najbliższym czasie.

Komentarze są wyłączone.