Turniej gier komputerowych EGP 2012


W środku ferii zimowych odbędzie się szósta edycja turnieju gier video Electronic Games Party. W dniach 4-5 lutego, Halę Sportową w Kłomnicach odwiedzi około 800 osób z całego kraju.
Organizatorem turnieju jest Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Urząd Gminy w Kłomnicach. Patronatem honorowym wydarzenie objął Wójt gminy Mykanów – Krzysztof Smela oraz udzielił wsparcia dla tej inicjatywy. Uczestnikami turnieju będzie głównie młodzież z niemalże każdego zakątka Polski. Będziemy gościć najlepsze drużyny oraz graczy zajmujących czołowe miejsca w największych turniejach.
Na hali zgromadzonych będzie 90 wydajnych komputerów oraz 20 konsol do gier. Impreza rozpoczyna się w sobotę 4 lutego o godzinie 10:00(weryfikacja przybycia drużyn i graczy od 9:00) i potrwa do 20:00 tego dnia. W niedzielę natomiast zaczynamy o 9:00 a kończymy o 21:00.
Wszelkie informacje nt. wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej turnieju: www.egp.com.pl
W chwili obecnej trwają jeszcze zapisy, które rozpoczęły się 27 grudnia.
Rozgrywane turnieje i liczba uczestników z roku na rok diametralnie się zwiększa i podczas kolejnej edycji będą to następujące turnieje:
– Counter Strike 1,6 5on5, 32 drużyny – 160 osób plus gracze rezerwowi i menagerowie drużyn co daje liczbę około 180 osób podobnie jak podczas ostatniej edycji;
– Counter Strike 1,6 2on2, sobota i niedziela po 16 drużyn – 64 os.;
– Pro Evolution Soccer 2012 – 160 osób(120 podczas EGP 2011);
– Tekken 6 – 80 osób;
– Fifa 2012 – 80 osób;
– Call of Duty Modern Warfare 5on5 – 16 drużyn – 80 osób;
– StarCraft II – 16 os. po eliminacjach, w których udział bierze ponad 100 zawodników;
+ konkurs wiedzy nt. recyklingu sprzętu komputerowego 80 osób, turnieje otwarte na konsolach.
Podczas turnieju będzie prowadzone będą 4 relacje video on-line, które obejrzy przez internet kilka tysięcy widzów. Najlepsi komentatorzy relacjonować będą mecze z rozgrywek w StarCrafta II, Call of Duty oraz Counter Strike’a przez telewizję internetową CyberTV i Headshot Media. Na miejscu zgromadzi się wielu redaktorów serwisów e-sportowych, którzy na bieżąco będą pisać o rozgrywkach oraz samej imprezie. Materiały z wydarzenia przygotują telewizje NTL Radomsko oraz ogólnopolska telewizja rolnicza TVR nadająca na platformach cyfrowych. Patronatem medialnym imprezę objęło radio RMFMAXXX oraz Radio Jura.
Informacje nt. imprezy dostępne są na niemalże wszystkich serwisach internetowych związanych z poszczególnymi grami.
Impreza jest bardzo dobrze nagłośniona w całym kraju, cieszy się uznaniem z racji dużego profesjonalizmu przygotowania a olbrzymie zainteresowanie nią, potwierdzają statystyki odwiedzin strony internetowej.
Zapraszamy serdecznie mieszkańców naszej gminy interesujących się e-sportem, jak również osoby sporadycznie grające w domowych pieleszach do wzięcia udziału lub odwiedzenia miejsca imprezy w dniach 4-5 lutego 2012 roku.

Komentarze są wyłączone.