Posmakujmy życia z pasją

Bohaterem miesiąca października w kalendarzu „Posmakujmy życia z pasją”, wydanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie był Janusz Głowacki – artysta malarz z Jamna. Pan Janusz na co dzień zajmuje stanowisko adiunkta w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa. Chcąc zaprezentować swoją pasję „od kuchni”, zaprosił on 27 października 45 mykanowskich gimnazjalistów na Wydział Wychowania Artystycznego. Uczestnicy spotkania mieli okazję przyjrzeć się z bliska specyfice malarstwa sztalugowego. Uczniowie podzieleni na cztery grupy zwiedzali sale, w których ćwiczący studenci pokazywali jak powstaje obraz – przede wszystkim jakie prace po kolei należy wykonać (przygotowanie deski, płótna) by uzyskać podkład do malowania obrazu.
Zorganizowana przez GOK w Mykanowie oraz pana Janusza Głowackiego nietypowa lekcja malarstwa była dla gimnazjalistów wspaniałą okazją do tego by przyjrzeć się malarstwu z bliska i poczuć charakterystyczny zapach farb – drażniący nos już od progu. Spotkanie w AJD upłynęło w bardzo miłej atmosferze a wykładowcy uczelni z wielkim zaangażowaniem przekazali uczniom wiedzę z zakresu sztuk pięknych ze szczególnym uwzględnieniem teorii i sztuki malarstwa.
Być może wizyta ta sprawi, że ktoś z uczestniczących w niej uczennic i uczniów odkryje w sobie pasję malarstwa i w przyszłości stanie za jedną ze sztalug studiując ten kierunek.

Komentarze są wyłączone.