Nauka gry na gitarze

W Gminnym Ośrodku Kultury prowadzona jest nauka gry na gitarze. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży zainteresowanych rozwojem swojego talentu muzycznego, jak również realizowaniem swoich marzeń i zamiłowań. Podjęte działanie ma na celu zdobycie nowych umiejętności przez młodych ludzi i umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej.
Prowadzona jest nauka i ćwiczenia z zakresu: podstawowej wiedzy o gitarze, koordynacji pracy lewej i prawej dłoni, czytania i grania z nut, chwytów akordowych, grania wybranych melodii.
Lekcje indywidualne 1 godz. lekcyjna tygodniowo prowadzone są od stycznia br. przez Pana Marka Zyskowskiego.
W dniu 29 czerwca 2011 r. w sali widowiskowej GOK-u odbył się pierwszy mini koncert gitarowy, w którym wystąpili uczniowie uczęszczający od stycznia br. na lekcje nauki gry na gitarze: Aleksandra Chudzicka, Wiktor Machoń, Patryk Świąć, Michał Skoczylas, Mikołaj Gruszczyński, Michał Orszulak, Kinga Karoń, Łukasz Skoczylas.
Młodzi gitarzyści pokazali duży talent muzyczny (pomimo tak krótkiego okres pobierania nauki tj; od stycznia 2011r.) i poradzili sobie wspaniale z wybranym repertuarem, spotkając się z wielką aprobatą publiczności.
Na zakończenie dyrektor GOK-u Krzysztof Polewski wręczył uczestnikom dyplomy za uczestnictwo w zajęciach.


Komentarze są wyłączone.