Wypieki własnej roboty

„Słodkie! Ciastka mają być słodkie!” – jednogłośnie postanowiły dzieci uczestniczące w warsztatach piekarskich, po czym ruszyła produkcja. Przy stole uwijała się dziesiątka dzieci – głównie dziewczynek, choć nie zabrakło chłopców. Warsztaty zaplanowane na 2 godziny, odbyły się 21 kwietnia w Klubie Sołeckim „Wichura” w Wierzchowisku, a poprowadziła je Agnieszka Matusiak – patronka miesiąca kwietnia w kalendarzu wydanym przez GOK pt. „Posmakuj życia z pasją”. Dziś jak nigdy wcześniej nazwa tego nabrała bardzo dosłownego znaczenia. P. Agnieszka, mieszkanka Mykanowa od lat pasjonuje się pieczeniem metodami domowymi i tradycyjnymi – ma na koncie dużo doświadczeń, którymi postawiła podzielić się z dziećmi. Obszerny wywiad z p. Agnieszką umieściliśmy w grudniowym BIM w 2010 roku, po więcej informacji odsyłamy do tego numeru (dostępnego także na stronie www.gokis.lk-studio.pl w formie pliku pdf).

Ile ciastek stworzono tego nie wie nikt, gdyż na bieżąco, tuż po ostygnięciu były konsumowane. Popijano herbatkę i żartowano. W trakcie trwania warsztatów, okazało się, że energia tworzenia  jest tak wielka, że można było wprowadzić nowy element – dzieci zabrały się za robienie polewy do ciastek. Ciastka podobały się na tyle, że w pewnej chwili padło zdanie że „aż szkoda jej jeść”.

Do końca panowała domowa atmosfera. Warsztaty są dowodem na to, że coś cudownego można dla naszych dzieci zorganizować własnymi siłami.

Wypieki wystąpiły nie tylko na talerzykach, ale również i na buziach uczestników. Zabawa była przednia. Panował radosny nastrój zaszczepiony pogodą ducha p. Agnieszki, wspierany słoneczną pogodą i bliską perspektywą Wielkanocnych Świąt.

Komentarze są wyłączone.