Pracowita Ekipa Studia Piosenki

Studio Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie działa pełną parą. Prowadzeni przez instruktora Jana Głowackiego soliści wykazują się ambicją i systematycznością. Z radością można stwierdzić, iż Studio wzbudza zainteresowanie coraz liczniejszego grona młodzieży, a w chwili obecnej soliści i solistki stanowią przedział wiekowy od 6 do 18 lat. Napawa to optymizmem gdyż doświadczeni wokaliści odchodzący na studia i kończący współpracę ze Studiem Piosenki znajdują swoich młodych i godnych następców.


Choć głównym zadaniem Studia Piosenki jest krzewienie kultury wokalnej i w miarę swoich skromnych możliwości budżetowych, uczenie prawideł śpiewu jak najszerszego grona dzieci, to solistki i soliści naszego Studia nie tylko uświetniają swoimi występami liczne uroczystości i festyny na terenie naszej gminy, ale są również świetnymi ambasadorami Mykanowa – np. występowali podczas Wielkiego Koncertu Dobroczynnego na Politechnice Częstochowskiej. Biorą bowiem udział w licznych konkursach i festiwalach o zasięgu nie tylko powiatowym i wojewódzkim, ale także ogólnopolskim czy międzynarodowym (Międzynarodowy Konkurs Piosenki Religijnej w Łodzi transmitowany przez TVPInfo i Festiwal Cantate Deo w Gliwicach).
Ambicja i praca młodych ludzi oraz zamiłowanie do muzyki jest tym cenniejsze w dobie dyktatury telewizji i internetu. Wymiernymi tego efektami jest udział młodych artystów tylko jesienią, aż w dziewięciu konkursach wokalnych. Wiele z nich zakończyło się sukcesami naszej młodzież. Tak na przykład Adam Sikorski wywalczył II miejsce na Festiwalu Dobrej Piosenki „Śpiewobranie” w Częstochowie. Aleksandra Golda zdobyła dwa I miejsca w Konkursie Piosenki Religijnej w Rudnikach i Festiwalu Przeciwko Przemocy i Narkomanii. Na podium Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych i Solistów ”Interpretacje” w Boronowie stanęły aż dwie wokalistki: Ewa Hoffman wyśpiewała II, a Ewelina Woźniak III miejsce. Również dublet udało się wywalczyć naszym solista w III Wojewódzkim Konkursie Piosenki ”Przeboje są wśród nas” w Rędzinach. Tam zwyciężył zdobywając I miejsce Adam Sikorski, a trzecia była Ewelina Woźniak. Studio Piosenki mocno zaznaczyło swoją obecność również na Gminnym Konkursie Kolęd. I miejcie w swojej kategorii wyśpiewała Eliza Nogaj, a II miejsce Paulina Cygan i Ola Gołda. A to tylko niektóre z licznych nagród.
Również wyśmienicie zaczęła się wiosna 2011 roku. W ostatnich dniach na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Europejskiej w Częstochowie w kategorii języka niemieckiego zwyciężyła Paulina Cygan, w kategorii języka francuskiego II miejsce zajął Adam Sikorski, a w kategorii języka angielskiego II miejsce wyśpiewała Ewa Hoffman, a III miejsce Ada Nabiałczyk. Natomiast w Pierwszej edycji Częstochowskiego Konkursu Młodych Talentów „Marcowe Nutki” nasze wokalistki znów „ustrzeliły” dublet . Druga była Ola Gołda, a trzecia Ewa Hoffman. Zanim nadejdą wakacje nasza młodzież będzie śpiewać jeszcze na Konkursach Wokalnych m. in. w Zabrzu, Łodzi czy Gliwicach. Już teraz marka naszego Studia Piosenki jest rozpoznawalna w środowisku młodzieżowych wokalistów i pedagogów. Lata spędzone na śpiewaniu pozostają we wrażliwości młodych ludzi. Nasi absolwenci nawet gdy już rozpoczynają studia, śpiewają nadal. Nasza długoletnia solistka Agata Geisler jest tego najlepszym przykładem. Ostatnio przeszła eliminację programu X Factor i dostała się do jego telewizyjnej części.
Mamy nadzieję, że znajdą się chętni młodzi naśladowcy naszych wokalistów. Zapraszamy ich do naszego grona – Studio Piosenki czeka.

Jan Głowacki


Komentarze są wyłączone.