Warsztaty plastyczne zorganizowane w ramach kwietniowych działań związanych z posmakowaniem pasji Pani Agnieszki Matusiak

Sądząc po szczerych uśmiechach na twarzach dzieciaków biorących udział w warsztatach plastycznych w Lubojence (16.04.2011, godz. 11-13) i Wierzchowisku (28.04.2011, godz. 16-18), można z pełnym przekonaniem uznać, że ich zorganizowanie było bardzo dobrym pomysłem. Warsztaty miały nieco niestandardowy charakter, gdyż produktami wykorzystanymi do tworzenia ciekawych prac były składniki, które na co dzień możemy odnaleźć w kuchni niemal każdego domu (mąka, sól, kakao, przyprawy itp.). Pani Marta – prowadząca zajęcia – pokazała uczestnikom jak w naturalny sposób można uzyskać różne kolory. Pojawiły się między innymi; zieleń uzyskana z trawy, brąz z esencji herbaty i wiele innych barw uzyskanych dzięki najróżniejszym przyprawom.

Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej, materiałem służącym dzieciom do tworzenia ich dzieł była masa solna, natomiast w drugiej części pojawiły się kartki, pędzle, naturalnie uzyskane barwniki oraz buraki czerwone wykorzystane do robienia różnokształtnych stempli. Młodzi uczestnicy warsztatów prócz dużej dawki sympatii i humoru wykazali się również zaangażowaniem, pomysłowością oraz dużą starannością wykonywania prac.
Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy za wzięcie w nich udziału, mamy nadzieje, że dla wielu była to okazja do dowiedzenia się wielu ciekawostek dotyczących sposobów uzyskiwania rożnych kolorów, a także do twórczego spędzenia wolnego czasu.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia profilu Gminnego Ośrodka Kultury na Facebooku. Zamieszczone zostały tam zdjęcia ze spotkania z Panią Agnieszką Matusiak, którego głównym punktem programu było dekorowanie i wspólne wypiekanie ciasteczek.

Zdjęcia z wypieku ciastek

Komentarze są wyłączone.