Posmakujmy życia z pasją – marzec

Miesiąc marzec – kolejny z 12 miesięcy aktywności odbywających się w ramach projektu „Posmakujmy życia z pasją” – wprowadzi mieszkańców gminy Mykanów w świat literatury. Główną bohaterką marca jest Pani Violetta Jaros; autorka licznych artykułów naukowych i publikacji dotyczących współczesnej polszczyzny. Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie wraz z Panią Violettą chciałby zaproponować mieszkańcom naszej lokalnej społeczności spotkanie z literaturą w postaci następujących wydarzeń: pierwsze zatytułowane „Uniwersytet III wieku” to wykład na temat kształtowania się nazwisk i imion w polszczyźnie. Szczególne zaproszenie na to spotkanie skierowane jest do osób powyżej 60 roku życia, jednakże wszyscy zainteresowani są również bardzo mile widziani na tym spotkaniu. Ze względu na fakt, że od jakiegoś czasu Pani Jaros zajmuje się językiem użytkowników CB-radia, postanowiliśmy przybliżyć ten ciekawy temat gimnazjalistom w formie wykładu zatytułowanego „Język CB-radia nie tylko w aspekcie leksyki, ale potraktowany jako środek komunikacji„.
Pani Violetta Jaros jest adiunktem w Instytucie Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, o zagadnieniach związanych z literaturą opowiada z wielką pasją, czerpiąc ze swej eksperckiej wiedzy, dlatego mamy nadzieje, że udział w wyżej wymienionych wydarzeniach będzie dla Państwa prawdziwą przyjemnością.
Wykład „Kształtowanie się nazwisk i imion w polszczyźnie” odbędzie się 16 marca o godzinie 18 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mykanowie,
Wykład „Język CB-radia nie tylko w aspekcie leksyki, ale potraktowany jako środek komunikacji” odbędzie się 30 marca o godzinie 10 w Gimnazjum w Mykanowie.

Komentarze są wyłączone.