Kalendarz przełamujący schematy

Coraz większymi krokami zbliża się koniec roku, dlatego też postanowiliśmy podjąć intensywne działania w celu przygotowania nowego kalendarza GOK-u. Długo zastanawialiśmy się co mogłoby stanowić jego główną tematykę. Pierwsza myśl jaka przyszła nam do głowy to przedstawienie działalności artystyczno – kulturalnej naszego Ośrodka Kultury. Jednak ten pomysł nie wzbudzał w nas 100% przekonania, że to jest właśnie „to” czego szukamy, ponieważ nasz zeszłoroczny kalendarz zawierał już prezentację wydarzeń artystycznych i lokalnych zespołów. Założyliśmy sobie, że chcemy odejść od schematu, dlatego postanowiliśmy zadziałać nieco przewrotnie – zamiast prezentować co robi GOK chcielibyśmy pokazać ciekawe pasje, zainteresowania i wytwory działalności ludzi zamieszkujących gminę Mykanów. Tematem kalendarza będzie zatem prezentacja ciekawych osobowości – artystów i twórców lokalnych, a także osób pozytywnie zakręconych na punkcie swojego hobby. Naszym głównym zamiarem jest pokazanie aktywność tych ludzi. Nie chcemy, aby stanowili oni jedynie „ozdobę ściany” i stąd pomysł, aby wokół tych osób i dziedzin, którymi się zajmują stworzyć program imprez Gminnego Ośrodka Kultury w 2011 roku. Każda z osób będzie miała swój miesiąc w trakcie którego prowadzone będą warsztaty, pogadanki, pokazy tematycznie związane z posiadaną pasją.
Uważamy, że zaproponowana przez nas formuła kalendarza będzie doskonałym sposobem na to, aby ludzki talent i pasja nie były ukryte w domowym zaciszu i by mogły w pełnym blasku zaprezentować się. Kalendarz będzie też dla nas doskonałym pretekstem do tego, aby pochwalić się, że te interesujące osoby to mieszkańcy naszej „małej Ojczyzny”.

Jeśli jesteś osobą posiadającą ciekawą pasję i chciałbyś ją zaprezentować szerszemu gronu odbiorców to zgłoś się do nas! To właśnie Ciebie szukamy! Wszystkie osoby znające kogoś kto ich zdaniem pasuje do miana lokalnej osobowości proszone są o przesyłanie danych Waszych kandydatów (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, posiadane hobby, pasja – jeśli to możliwe to jakiś kontakt np. adres, numer telefonu, e-mail) na adres mailowy Gminnego Ośrodka Kultury w Mykanowie:gok@gokis.lk-studio.pl

2 myśli nt. „Kalendarz przełamujący schematy

  1. Bardzo fajny pomysł, w pełni go popieram choć szkoda, że nie posiadam żadnego hobby które można byłoby pokazać szerszej grupie osób

  2. Zbieram skamieniałe drewno i inne skamieliny,narzędzia kamienne,nie niszczę stanowisk archeologicznych ,moje hobby to uboczny produkt pracy w polu.