Wystawa 30-lat Gminnego Ośrodka Kultury w Mykanowie

W związku z Jubileuszem naszej placówki, 12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się wystawa pt. „30 lat GOK-u w fotografii, na plakacie i w BIM-ie”. Tego piątkowego popołudnia goście mieli niepowtarzalną okazję przypomnieć sobie 30-letnią działalność GOK-u. Już po przekroczeniu progu naszego Ośrodka dało się wyczuć niecodzienną atmosferę – każdy z przybyłych gości otrzymał folder oraz pamiątkowe pudełeczko, na którym widniało zdjęcie oraz namiary na nasz Ośrodek. Korytarz instytucji zamienił się w wystawę fotografii „Fotozbiór”, na której przedstawiony został bogaty dorobek kulturalny. Już zdjęcia w pierwszej antyramie zawieszonej na ścianie pozwoliło wrócić na chwilę do dalekiej przeszłości. Zamieszczone zostały na niej bowiem czarno-białe zdjęcia ze spektakli wystawianych przez teatr „13 bez poparcia”. Kolejne zmyślne przebrania widnieją na jednej z kolejnych antyram. Właśnie tam umieszone zostały zdjęcia z biesiad tematycznych, w których uczestniczyło wielu mieszkańców naszej gminy.

Pozostałe zdjęcia przypominają nam o amatorskiej twórczości artystycznej oraz organizowanych imprezach jak, np.” Zlot Motocykli Ciężkich, Zabytkowych i Garbusów”. Dodatkowo w korytarzu umieszczono trzy komputery wyświetlające multimedialną prezentację zdjęć. Mogliśmy sentymentalna podróż w czasie aż do marca 1991 r. dzięki wystawie o nazwie „Bimoteka”. A wystarczyło tylko wejść do biblioteki – właśnie tam na ścianie umieszczone zostały okładki z wielu numerów naszej informacyjnego biuletynu. Począwszy od pierwszego, sondażowego egzemplarza gazety pisanego na maszynie do pisania, z ręcznie wykonywanymi rysunkami, aż po te, które ukazały się ostatnio.
Dodatkowo na stelażach zamieszczone zostały artykuły z wielu gazet, jakie ukazały się o naszej gminie. Goście mogli również podzielić się swoimi refleksjami wrzucając anonimowe kartki do pudełka umieszczonego przy wejściu. Na sali widowiskowej zamieszczona została wystawa pt. „Plakaciarnia”. Ponadto goście uczestniczyli w zabawie, która polegała na wspólnym tworzeniu makiety GOK-u przy pomocy pudełek. Na gości czekały rozstawione na scenie sztalugi, dzięki którym każdy mógł zostawić po sobie ślad. Miłym zakończeniem wystawy był poczęstunek, który swoim śpiewem umilił Paweł Nowak. Z racji trwającego Roku Chopinowskiego zaśpiewał takie utwory jak „Wojaczek”, „Pierścień” czy „Lubi w gęstwinie”. Wszystkich, którzy nie mogli zobaczyć wystawy podczas jej inauguracji zapraszamy do sali widowiskowej, w godzinach funkcjonowania Ośrodka, gdyż ekspozycja prac nieprzerwanie trwa, aż do 30 czerwca 2010 r.

Fotki z wernisażu

Komentarze są wyłączone.