Jubileusz 30-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Mykanowie

Dnia 8 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie odbyła się inauguracja obchodów 30-lecia instytucji. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00 konferencją prasową, na którą licznie przybyli zaproszeni goście. Oczywiście nie zabrakło też przedstawicieli mediów lokalnych, takich jak Telewizja ORION, Gazeta Wyborcza czy Gazeta Częstochowska.

 

Przygotowania do uroczystości trwały kilka miesięcy. Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik, w związku z czym kadra pracowników GOK-u poświęcała się bez reszty, aby wszystko wypadło jak najlepiej. W końcu takie święto – Jubileusz 30-letniej działalności Ośrodka Kultury – jest powodem do dumy i motywacją do pracy na rzecz jego rozwoju.

 

Konferencja prasowa miała miejsce na sali widowiskowej w budynku GOK. Gości witała w holu Kapela Ludowa „Rybnianie”, której muzykowanie wprawiło wszystkich w dobry nastrój. Następnie Wójt Gminy Mykanów, Krzysztof Smela, powitał przybyłych, przybliżył przebieg uroczystości, a także zaprosił na dalszą część inauguracji, którą było Spotkanie Noworoczne w Wierzchowisku. Kolejnym elementem imprezy było wyświetlenie filmu, pt. „Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie – WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO” przedstawiającego dorobek instytucji na przestrzeni 30 lat, jego bieżącą działalność i plany przyszłościowe. Po jego zakończeniu Dyrektor GOK-u – Krzysztof Polewski, korzystając z materiałów multimedialnych, zaprezentował przebieg obchodów Jubileuszu, w ramach których odbędą się rozłożone w czasie wydarzenia kulturalne, takie jak Dni Otwarte – 26 stycznia i 9 lutego, wystawa „30 lat Gminnego Ośrodka Kultury w fotografii, na plakacie i w BIM-ie” – 12 marca oraz spektakle muzyczno – taneczne – 11 kwietnia i 16 maja. 

 

Zanim goście zostali oficjalnie zaproszeni przez Wójta do Wierzchowiska, grono osób czynnie uczestniczących w życiu Gminy Mykanów oraz blisko związanych z naszym Ośrodkiem Kultury mogło powiedzieć kilka zdań, nawiązując do okoliczności. Dyrektor usłyszał wiele ciepłych słów na temat jego pracy i starań, włożonych w rozwój GOK-u, dziękowano mu za wspaniałe 30 lat, życząc kolejnych 30, obfitujących w sukcesy i znamienne osiągnięcia. Przy okazji składano zgromadzonym życzenia noworoczne.

 

Na koniec, umiejętności taneczne pokazały pary z Klubu Tańca Towarzyskiego ZORBA. Talent naszych tancerzy jest doceniany i spotyka się z dużym uznaniem. Takie występy są atrakcją na wszelkiego rodzaju imprezach i uroczystościach gminnych, nic więc dziwnego, że i tym razem nagrodzone zostały gromkimi brawami.

 

I tak oto, w dobrych humorach i radosnym nastroju, przemieszczono się do Wierzchowiska, gdzie po obiedzie i przemówieniu Wójta, dotyczącym głównych założeń rozwoju gminy na 2010 rok, uwagę gości zwracały koncerty zespołów artystycznych: Młodzieżowej Orkiestry Dętej, wokalistów Studia Piosenki, Mykanowianek, Borowianek i Kapeli „Rybnianie”.

Poniżej udostępniamy film, który w skrócie prezentuje naszą działalność: Pobierz

Komentarze są wyłączone.