Boże Narodzenie Naszych Czasów – Wyniki

Jak co roku, z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie zorganizował Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie Moich Marzeń”. Od wielu lat stanowi on wprowadzenie w ciepły, świąteczny klimat.
Jak sama nazwa projektu wskazuje, chcieliśmy, aby uczniowie zilustrowali swoje marzenia dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, posługując się dowolną techniką malarską. Pozostawiliśmy zatem wyobraźni dzieci i młodzieży ogromne pole do popisu, nawiązując jednocześnie do obyczajów świątecznych w nieco innej formie, bowiem zrezygnowaliśmy z tradycyjnych szopek, kart i stroików. Z pewnością urozmaiciło to galerię prac bożonarodzeniowych, a uczestników skłoniło do kreatywnego i innowacyjnego myślenia. Rzeczywiście, nadesłane dzieła świadczyły o zróżnicowanym, indywidualnym podejściu każdego z autorów do tematu. W końcu maluszki z przedszkola mają zupełnie inną wyobraźnię niż gimnazjaliści…


Ocena twórczości uczniów odbyła się w dwóch etapach:
ETAP I: GOK Mykanów powołał niezależną komisję, której zadaniem było wybranie spośród nadesłanych prac tych, które wezmą udział w finale.
ETAP II: Autorzy wyróżnionych dzieł zostali zaproszeni 21 grudnia do Ośrodka Kultury na słodki poczęstunek, podczas którego zostały ogłoszone ostateczne wyniki.
Jury w składzie: plastyk Magdalena Majewska, plastyk Mirosława Polewska, koordynator projektu Karolina Koźlik, podzieliło prace na odpowiednie kategorie wiekowe i wybrało najlepsze. Oto wyniki:

·        Przedszkola: I miejsce Sylwia Reichert – Borowno, II miejsce Julia Hutna – Borowno

( wpłynęły tylko dwie prace )

·        Klasy I – III Szkoły Podstawowej: I miejsce Bartłomiej Kluźniak – Czarny Las, II miejsce Kacper Wrzalik – Czarny Las, III miejsce ex aequo Roksana Wolańska i Alicja Wolańska, również z Czarnego Lasu, wyróżnienie Greta Głowienkowska – Radostków

·        Gimnazjum: I miejsce Magdalena Mazur – Czarny Las. Pozostałe dzieła nie nawiązywały do tematu, były jednakże ładnie wykonane, estetyczne, staranne, w związku z czym komisja przyznała trzy wyróżnienia za wkład pracy dla Martyny Nabiałczyk, Karoliny Perkosz i Agnieszki Zielonki – uczennic z Czarnego Lasu

Mamy nadzieję, iż temat konkursu przypadł uczniom do gustu. Już teraz zachęcamy do udziału w przyszłorocznej jego edycji. Boże Narodzenie to piękny czas i na pewno warto inspirować się nim w naszej twórczości.

Komentarze są wyłączone.