Klezmoret Trio w Gminnym Ośrodku Kultury

22 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie o godzinie 18:00 w ramach Festiwalu Rozrywkowej Muzyki Akordeonowej odbył się koncert trójmiejskiego zespołu Klezmoret Trio, w którego skład wchodzą: Paweł Nowak – akordeon, Tomasz Siarkiewicz – skrzypce oraz Dariusz Gutomski – kontrabas. Zespół powstał w czerwcu 2006 roku z inicjatywy trzech młodych trójmiejskich muzyków współpracujących ze sobą w różnorodnych projektach muzycznych – od muzyki klasycznej poczynając, poprzez francuskie musette, argentyńskie tango a na jazzie kończąc.

 

W piątkowy wieczór muzycy zagrali tradycyjne żydowskie pieśni łączone z charakterystyczną bałkańską rytmiką i słowiańską melodyjnością. Poza utworami tradycyjnymi w repertuarze trio mogliśmy posłuchać także kompozycje akordeonisty Pawła Nowaka, który muzyką żydowską i bałkańską interesuje się od wczesnych lat szkolnych. Koncert upłynął w miłej atmosferze, a padający deszcz za oknem powodował, iż wyczuwało się specyficzny klimat, dzięki któremu można było w pełni oddać się muzyce płynącej ze sceny.
Ten świetny, aczkolwiek krótki występ obejrzała niestety garstka widzów. Żałujemy, że pomimo iż wejście na koncert było bezpłatne, większość mieszkańców gminy nie zechciało przybyć i ominęło ich te wspaniałe widowisko muzyki w najczystszej postaci.

 

 

konfrontacje1

2 myśli nt. „Klezmoret Trio w Gminnym Ośrodku Kultury

  1. Szkoda,że mało ludzi przyszło, A naprawdę warto było. Koncert jak najbardziej udany:)